Futbal je späť!

Hráči Packers nahodili šortky, obliekli si tréningové dresy a odtrénovali prvý tohtoročný tréning veľmi netradičného tréningového kempu. Tréningové ihrisko, ktoré nesie meno legendárneho linebackera Lombardiho tímu, Raya Nitschkeho, bolo netradične tiché, na tribúne neboli žiadni fanúšikovia, okolo plotu sa natiahla fólia, nekonali sa žiadne tradičné jazdy na bicykloch s deťmi a všetko prebehlo len pod drobnohľadom niekoľkých reportérov, ktorí získali povolenie tieto tréningy sledovať. Tréningový kemp Green Bay Packers v roku 2020 bude vyzerať nejako takto:

Na tréningu boli prítomní, ale nehrali: Patrick Taylor, Jace Sternberger, Yosh Nijman, Simon Stepaniak, Treyvon Hester, a Curtis Bolton. Mason Crosby bol späť v prilbe, je aktivovaný z COVID listu a na konci tréningu si aj zakopal. Jedine Greg Roberts, ktorý bol umiestnený na COVID liste, sa na tréningu neukázal a ešte Hunter Bradley. Čiže Stern s Hesterom sú na tom veľmi dobre a čoskoro budú späť, nakoľko už boli medzi svojimi spoluhráčmi.

Tak ako tréner Matt LaFleur naznačoval, tak sa aj stalo a na pravej strane ofenzívnej lajny nás čaká poriadny súboj o miesto v zostave! Tréning otváral na pozícii pravého tackla Billy Turner a na pravom guardovi bol Lane Taylor. O niečo neskôr pozíciu pravého tackla zaujal Rick Wagner a Turner sa presunul na pozíciu guarda.

RB/returner Tyler Ervin netrénoval tradične s running backmi, ale zaujal miesto pri wide receiveroch. Neskôr aj počas prvých hier nastúpil na pozícii slot receivera. Žeby sme tu mali pozičnú zmenu? Bude práve Ervin tým našim „krpatým“ receiverom, ktorý bude hrať na slote? Matt ho už v minulej sezóne využíval na pozícii slot receivera. Myslím si, že budeme vidieť viacej a viacej kreatívne využívanie hráčov (Aaron Jones, Ervin, Deguara,…). Pro Football Focus uvádza, že v roku 2015 mal Tyler Ervin ôsmu najvyššiu známku za chytanie prihrávok spomedzi univerzitných running backov (83.7) a v roku 2015 nemal pri 46 chytateľných prihrávkach ani jeden drop, čo bola v tom roku druhá najlepšia úspešnosť spomedzi všetkých running backov. LaFleur má tohto šikovného hráča veľmi rád!

Nováčik Josiah Deguara pri pozičných drilloch najskôr trénoval s tight endami, no potom sa presunul medzi fullbackov a v tímových opakovaniach prvého útoku hral práve na pozícii fullbacka. Zrejme ho uvidíme na obidvoch pozíciach, čiže presne tak, ako sme očakávali a bude zohrávať úlohu, ktorú v minulej sezóne zohrával Danny Vitale.

Tohtoročná významná posila ILB Christian Kirksey bol pri hre 11vs11 našim starterom a vedľa neho stál Oren Burks. Kirksey sa hneď od začiatku ujal úlohy vodcu obrany a v coverage na RB Aaronovi Jonesovi (crosser) si pripísal parádnu coverage. Toto sme v Green Bay už veľmi dlho nevideli, aby ILB dokázal pokrývať RB. Následne bol na crossery WR MVS, no hádajte, kto bol opäť pri lopte? Správne – KIRKSEY! Neskôr prešiel cez lajnu ako nožík a pripísal si tackle pre stratu yardov (vs Jamaal).

Tim Boyle, quarterback, ktorý vstupuje do svojej tretej sezóny medzi profesionálmi, vyzeral na prvom tréningu veľmi pohodlne a opäť môžeme počas training campu používať #TBLS. Bol to práve on, kto bol druhým v poradí za Aaronom Rodgersom a doručil niekoľko exkluzívnych prihrávok! Hneď v úvode pri hre 11vs11 našiel hlbokou loptou (45 yardová bomba) wide receivera Marquez Valdes-Scantlinga, ktorý sa presadil cez Josha Jacksona. LaFleur pred pár dňami povedal, že od MVS očakáva takéto hry a MVS mu hneď jednu doručil. Matt zároveň povedal, že zranenie členku, s ktorým sa MVS ťahal počas minulej sezóny, malo na jeho psychiku pomerne veľký vplyv. Vyzerá to tak, že MVS je zdravý a pripravený ukázať, že na to má. Boyle skutočne vyzeral veľmi dobre a zrejme to bude tak, ako povedal LaFleur už skore. Do 53ky pôjdu traja QBs.

Skvelý úvodný tréning má za sebou wide receiver Reggie Begelton! Hráč, ktorého cesta do 53ky je poriadnym long shotom, sa trénerom ukázal v skvelom svetle a zahrával hru za hrou. Podarilo sa mu skórovať aj touchdown, keď zachytil dime prihrávku od Boyla (Hollman v coverage). Na pozícii wide receivera sme mali v posledných rokoch mnoho skvelých príbehov (Kumerow, Lazard či Shepherd). Bude Begelton ďalším do partie? Cesta je zložitá, no lepší začiatok si priať nemohol! Pozrite sa na túto skvelú play dvojice Begelton-Rodgers:

ZOPÁR POSTREHOV

 • Náš útok otvoril sériu 11vs11 v personnely 12 – backfield Aaron Jones, TEs: Lewis, Tonyan, WRs: Adams, Lazard. Presne toto sme očakávali.
 • Naša obrana otvorila sériu 11vs11 v schéme 2-5-4 s tromi OLBs (Gary naľavo, Smithovci napravo, pričom Zee bol bližšie insidu). V dime formácii boli extra DBs Raven Greene a Chandon Sullivan.
 • Nováčik Jordan Love skompletoval svoju prvú prihrávku na wide receivera Travisa Fulghama (underneath) a svoj prvý touchdown na Jaka Kumerowa (Ento v coverage). Po tomto touchdowne Rodgers zodvihol ruky nad hlavu a oslavoval prvý touchdown svojho nového spoluhráča.
 • NT/DT Kenny Clark sa predral cez lajnu, vytvoril tlak na Rodgersa, ktorý odhadzoval loptu na Davante Adamsa, a ten si pripísal netradičný drop (Sullivan v coverage).
 • Rookie OLB Jonathan Garvin si vyskúšal súboj proti LT Bakhtiarimu, no pre Baka to bola malina. Jonathan vitaj v NFL!
 • DB Chandon Sullivan zaujal úlohu starting slot cornerbacka. Tiež sa to viac-menej očakávalo.
 • QB Aaron Rodgers na treťom downe našiel svojou prihrávkou WR Allena Lazarda, ktorého perfektne pokrýval Josh Jackson, avšak Lazardovi sa podarilo prihrávku zachytiť jednou rukou a bol z toho touchdown.
 • WR Jake Kumerow ukázal, že s Aaronom Rodgersom má skvelú chémiu a ako Rodgers scrambloval do svojej pravej strany, tak dokázal zareagovať na jeho pohyb, našiel si priestor a zachytil prihrávku. Veľmi dobrá cesta k tomu, ako si vybudovať dôveru čísla 12.
 • OLB Preston Smith predviedol parádnu coverage na RB J. Williamsovi, ktorý bežal wheel routu. Toto je jeho veľmi nedocenená schopnosť, v ktorej je sakramentsky dobrý.
 • TE Marcedes Lewis zachytil touchdown od Aarona Rodgersa. Prihrávka bola trošku dozadu, no Lewis dokázal zareagovať a prihrávku zachytiť.
 • RB Aaron Jones sa poľahky dokázal uvoľniť a Rodgers ho našiel pre jednoduchý touchdown.
 • S Adrian Amos si takmer pripísal interception. Rodgers hádzal prihrávku na Davante Adamsa, no Amos zahral perfektnú play. Neskôr si skoro interception pripísal aj Raven Greene, keď pokrýval J. Williamsa. Je skvelé vidieť Ravena späť. Vkuse je v okolí lopty.
 • DT Kingsley Keke si pripísal tackle pre stratu yardov, keď sa predral cez lajnu a zastavil Dillona.
 • Po karanténe bol Crosby späť a premenil 8/9 pokusov o field goal.
 • Prvý tréning sa skončil symbolicky: „KENNY ON 3!“
 • Po tréningu na ihrisku ešte zostali mladí hráči, ktorí odohrali zopár hier a Corey Linsley, Billy Turner, Christian Kirksey, Oren Burks a Kevin King boli medzi hráčmi, ktorí si dali po tréningu zopár šprintov.
 • LaFleur po tréningu povedal: „AJ Dillon má masívne nohy. Je to niečo, o čom sme sa s trénermi rozprávali a nikdy sme nevideli running backa, ktorý by bol takto stavaný.“ Pritom pripomeniem, že LaFleur trénoval aj Derricka Henryho. Ak neveríte, tak kukajte“